Sayın Valimiz Hasan Basri GÜZELOĞLU, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Çüngüş İlçemizi ziyaret etti.
 
Ziyarette Vali GÜZELOĞLU’ nun yanı sıra  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut GÜRE, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa BAŞOĞLU eşlik etti.
  
Vali GÜZELOĞLU’ nu Çüngüş Kaymakamı Mehmet DURGUT ve kurum müdürleri karşıladı.

Ardından Sayın Valimiz Hasan Basri GÜZELOĞLU, Çüngüş İlçemizin önde gelen kişi ve aileleri ile bir araya geldi. Bu buluşmasında ilçenin durumu hakkında istişarede bulunuldu.

Daha sonra Sayın Valimiz Hasan Basri GÜZELOĞLU, Çüngüş İlçesinde görev yapan muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.
  
        Toplantıya Çüngüş Kaymakamı Mehmet DURGUT, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa BAŞOĞLU, İl ve İlçe kurum müdürleri ve yetkilileri ile mahalle muhtarları katıldı.

         Muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Vali GÜZELOĞLU şunları söyledi; " Değerli İl Jandarma Komutanım, İlçe Kaymakamımız, İl müdürlerimiz, Çüngüş’ün ilçe müdürleri, değerleri muhtar kardeşlerim, kamu yöneticileri, bu mübarek Cuma gününde Çüngüş'te olmaktan, Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız ile Sayın Muhtarlarımızın misafiri olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Hepinizi bu duygularla sevgi ve saygı ile selamlıyor, hoş geldiniz diliyorum. Çüngüş’e her geldiğimizde bir keyifle, bir güzellikle geliyoruz. Hakikaten insanın güzelliği, duruşu, bu anlamdaki dirayeti bizi her seferinde mutlu ediyor. Bugün de, mahalli idarelerde, sizlerin görev süresi sonrasında bir muhasebe etmek, Çüngüş’e bu dönemde yapılan ve ortaya konulan çalışmaları birlikte istişare etmek, bunlar üzerinde bir muhasebe etmek için geldik. Bütün ilçelerimizi dolaşıyoruz. Muhtar kardeşlerimizle buluşmadan önce ilçedeki kanaat önderi, sözü dinlenilen, toplumumuzun sevdiği ve saydığı hemşerilerimizle birlikte oluyoruz. Bu anlamda muhtarlarımızla buluşarak programımızı da hayırlısıyla bitiriyoruz. 
 
‘’Asıl olan hizmettir, millete hizmet etmektir’’
 
 
Tabi sizler bir 5 yıllık görev süresinin son zamanlarında ve son günlerindesiniz. Hepiniz millete hizmet etmek için seçildiniz ve inşallah hayırlı hizmetlerle bu dönemi bitirirsiniz. Asıl olan nedir? Hizmettir, millete hizmet etmektir. Her kişinin bu anlamda bu salonda ister seçilmiş ister atanmış her birinin vazifesi de budur, mecburiyeti de budur. Çünkü milletin iradesiyle oy vermesi gerekiyor. Atanan bizleri kendisinin geleceğini, çocuklarının geleceğini iyi eylemek, bugünden daha iyi yarına taşıyabilmek ve hak ettiği hizmeti alabilmek için seçiyor. Makamlar hizmet için vardır ve hesap vermeye çalışır. Hayırla anılmak istiyorsanız da milletimizin duasını almak istiyorsanız da hoş bir seda olmak istiyorsanız da işimiz budur. Bu noktada bütün ilçelerimizde bu muhasebeyi ve değerlendirmeyi yapıyoruz. Konu hizmet ve millete hizmet etmek. Bir anlamda hizmet yapılmamışsa bunun muhasebesini yapıyoruz. Eksik olanlar kısmında neyin ne kadar, neden, ne eksik kaldı sormak için bulunuyoruz ‘’ dedi.
 

             Vali GÜZELOĞLU ’nun konuşmasının ardından Çüngüş Kaymakamı Mehmet DURGUT ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ali SABAZ ve Çüngüş Belediye Başkanlığı tarafından Çüngüş İlçesine yapılan hizmetlerle ilgili bilgilendirme sunumları yapıldı.