“Biz Anadoluyuz” Projesi Kapsamında İkinci Kafile olan Öğrencilerimizi Çanakkale’ye Uğurladık.
 
 
İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planı kapsamında hayata geçirilen, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcının Ülkenin farklı İllerini ziyaret edeceği 'Biz Anadoluyuz' projesi kapsamında Kaymakamlık ve Belediyemiz desteği ile İlçemizden 160 öğrenci katılımı ile 4 gün sürecek bir gezi İlçemizden planlanmış olup ikinci etapta Çanakkale’ye gidecek olan, 40 öğrencimiz için uğurlama töreni düzenlendi.
 
        Diyarbakır Havalimanında gerçekleştirilen törene, İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT, Biz Anadoluyuz Projesi İl Koordinatörü Psikolojik Danışman Sevgi Göktaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat BARAN, Şube Müdürü Ahmet CİHAN, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli Fatih Hakan DOĞAN ve öğrenciler katıldı.
 
        Kaymakam DURGUT, Öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada " Öncelikle pırıl pırıl genç çocuklarımız olarak şanslısınız bu yaşta uçağa binip Çüngüş İlçemiz dışındaki bu Ülkeye ait olan güzelliklerin olduğu başka memleketleri göreceksiniz. Sizleri mutlu etmek  boynumuzun borcu bu projenin mimarı olan Başta Cumhurbaşkanımız, İçişleri bakanımız, Valimiz ve projenin yürütülmesinde emeği geçenlere ve sizlere rehberlik yapan öğretmenlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
 
        Devletimiz sizlere hertürlü ulaşım imkanlarını ücretsiz olarak sağlayarak Çanakkale’ ye gidip oradaki insanları görmek ve  Çüngüş’ ten  bile giderek orda şehit olan onbinlerce  insanın bu ülkenin bekası bu ülkenin ayakta durması için Şehit verdiğimiz toprakları göreceksiniz ve orada aslında ne kadar zorluk çektiklerini ve nekadar güçlü devlet güçlü millet olduğumuzu hissedeceksiniz.
 
        Çanakkale ruhunu güzelce değerlendirin orda bastığımız adımlarda bile toprağın altında bu Vatan için Edirne’den, Diyarbakır’dan, Kars’tan, Trabzon’dan Ülkemizin her köşesinden gelen Dedelerimiz ve Atalarımız oralarda nasıl Şehit olduğu ve bizlere bugün bu güzel Ülkemizde yaşamamızı sağlamak için canlarını verdiğini o mücadele ruhunu hissedip göreceksiniz. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum."