Çüngüş ilçesinde 29 Güvenlik Korucusu Diyarbakır Valiliğinin onayı ile görevlerine başladı. Güvenlik Korucularının göreve başlamaları nedeniyle İlçe Öğretmenevi Konferans salonunda toplantı yapıldı. İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet DURGUT ile İlçe Jandarma Karakol Komutanı J.Yzb. Ali Soner BOZAN ve yeni göreve başlayan 29 Güvenlik Korucuları toplantıya katıldı.
           
         İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet DURGUT konuşmasında Koruculuk sistemi hakkında bilgi verip, Koruculuğun bu bölge için ne anlama geldiğini ve korucularında bunun bilinci ve farkındalığında hareket etmeleri gerektiğini dile getirdi.
        
        Kendilerine verilecek eğitimden azami fayda sağlamaları gerektiği ve Vatandaşla Devlet adına irtibat kurmaları sebebiyle kendilerini yetiştirme ve geliştirmeye her daim devam etmeleri gerektiğini söyledi.
 
        Koruculuğun aynı zamanda Vatani bir görev olduğu, bunun yanı sıra Vatandaşa sunulan hizmette Devletin şevkatli ve kapsayıcı rolünü her zaman hissettirmeleri gerektiğini dile getirdi.
 
     Korucuların görevlerinde başarılar diledikten sonra  “  Her bir korucunun Vatanımıza, Milletimize, Çüngüş İlçemize, Ailelerine ve kendilerine hayırlar getirmesini temenni ederim “ diyerek konuşmasını tamamladı. İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet DURGUT ‘ un Konuşmasından sonra toplantı sona erdi.