Çüngüş İlçemizde  18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 104. Yıl Dönümü Anma Programı yapıldı.  
 
 
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 104. Yıl Dönümü Anma Programı saat 09:00 da İlçe Kaymakamımız Mehmet DURGUT  ve Belediye Başkanı Zübeyir ARSLANCA ’nın Atatürk büstüne çelenk sunumu ile başladı. İki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra programa bağlı Yukarı şeyhler Şehit Bilal YEŞİLÇİNAR İlk/Ortaokulu tarafından hazırlanan; Çüngüş Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Konferans salonunda gerçekleştirilen programla devam edildi.
 
Yukarı Şeyhler Şehit Bilal YEŞİLÇİNAR İlk/Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu Anma Programı, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması, 18 Mart Şehitleri anısına yapılan gösteriler ve İlçe Müftülüğünce düzenlenen "En İyi İstiklal Marşını Okuma" yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri verilerek sona erdi.
 
            Anma programına İlçemiz Kaymakamı Mehmet DURGUT, Belediye Başkanı Zübeyir ARSLANCA, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet ABACIOĞLU İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Ali Soner BOZAN, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Halil ÖZÇELİK, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
            İlçemizde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 104. Yıl Dönümü kutlamaları İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet DURGUT, Belediye Başkanı Zübeyir ARSLANCA, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Ali Soner BOZAN, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı Halil ÖZÇELİK, Aydınlı Mahallesinde bulunan Şehit Murat DÜNDAR  ve Şehit Bilal YEŞİLÇİNAR’ ın mezarında dualar edildi.Akabinde Ailelerin  ziyaretleri ile sona erdi.